وزارت کشاورزی به‌دنبال همکاری با انگلیس برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های کشاورزی
وزارت کشاورزی به‌دنبال همکاری با انگلیس برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی پروژه‌های کشاورزی است

بغداد / نینا / - وزارت کشاورزی جلسه‌ای با مشاور کنسولگری انگلیس در اربیل، تام هاید، برای بحث درمورد همکاری در زمینه‌ی کشاورزی، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی پروژه‌های کشاورزی برگزار کرد.
در بیانیه‌ی این وزارت به نقل از مشاور خود، مهدی داماد القیسی، در این جلسه آمده‌است كه: این وزارتخانه برای تهیه‌ی محصولات استراتژیک گندم و جو تلاش کرده‌است، زیرا در سبد غذایی شهروندان قرار دارد و همچنین استفاده از جو به‌عنوان علوفه برای دام و علاقه به تنوع بخشیدن به محصولات کشاورزی و سبزیجات علاوه‌بر مرغ، تخم‌مرغ، گوسفند و گوشت قرمز و سفید برای رسیدن به خودکفایی در تمام محصولات کشاورزی به شهروندان ارائه می‌شود.
القیسی خاطرنشان کرد: برنامه‌های اساسی این وزارتخانه، كوتاه‌مدت و بلندمدت، حمایت از محصول محلی، افزایش بهره‌وری و ادامه‌ی جلوگیری از واردات محصولات كشاورزی به‌دلیل فراوانی در سطح محلی و تلاش برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا است. وی توضیح می‌دهد كه بخش كشاورزی سه سال پیش در تهیه‌ی گندم و جلوگیری از واردات آن و توزیعش در اقلام کارت جیره برای شهروندان مشارکت داشت.
وی تصریح کرد: تمرکز بر حمایت و توسعه‌ی بخش مرغداری، تخم‌مرغ و گوشت به‌دلیل اهمیت آن در سبد غذایی روزانه‌ی شهروندان و تمایز غذایی و بهداشتی نسبت به همتایان وارداتی و همچنین به‌کارگیری نیروی انسانی، رفع بیکاری و حمایت از اقتصاد ملی به‌دلیل امکان دستیابی به جهش در تولید در مدت زمان کوتاه اهمیت دارد.
از طرف خود، هیئت انگلیسی آمادگی خود را برای همکاری با وزارت در زمینه‌های مختلف کشاورزی و تحقیقاتی و راه‌اندازی پروژه‌های سرمایه‌گذاری ابراز داشتند.

تاریخ خبر: یکشنبه 6 بهمن 99