ویزای انفرادی عراق
نحوه گرفتن ویزای انفرادی عراق
افرادی که قصد رفتن سفر زیارتی به کشور عراق را دارند؛ قبل از رفتن به سفر باید برای دریافت ویزای زیارتی این کشور اقدام کنند و نحوه گرفتن ویزای انفرادی عراق را بدانند . خوشبختانه نحوه گرفتن ویزای انفرادی عراق مانند اکثر کشورها نیاز به گرفتن وقت از سفارت ندارد و پروسه ­ای به مراتب آسانتر دارد. ویزاهای زیارتی عراق در دو نوع انفرادی و گروهی صادر میشوند که در این نوشتار با ویزای انفرادی عراق و نحوه اخذ آن آشنا میشویم.

ویزای انفرادی چیست؟
منظور از ویزای انفرادی عراق، ویزایی زیارتی است که به اسم متقاضی و خاص خود او صادر میگردد؛ یعنی دارندگان این ویزا میتوانند جداگانه و به تنهایی وارد عراق شوند و لازم نیست که حتماً در قالب کاروان به عراق سفر کنند؛ البته سفر دسته جمعی دارندگان ویزای انفرادی نیز بلامانع است ولی منوط به اینکه همه آنها ویزا داشته باشند.

ویزای انفرادی عراق چه مدت اعتبار دارد؟
اعتبار ویزای انفرادی عراق، سه ماهه میباشد. افرادی که موفق به دریافت این ویزا شده­اند میتوانند از یک روز تا یک ماه در عراق اقامت داشته باشند؛ البته کل مدت اقامت آنها باید ممتد باشد زیرا ویزای انفرادی، ویزایی یک بار ورود است؛ یعنی پس از یک بار رفت و آمد از مرزهای عراق دیگر حق ورود و خروج به خاک این کشور را ندارید؛ حتی اگر از اعتبار یا روزهای مجاز اقامت باقی مانده باشد.

برای دریافت ویزای انفرادی عراق به چه مدارکی نیاز داریم؟
گذرنامه ایرانی که حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
مدارک شناسایی
دو قطعه عکس پرسنلی

 
چگونه برای دریافت ویزای انفرادی عراق اقدام کنیم؟
خوشبختانه برای اخذ ویزای انفرادی عراق نیاز به گرفتن وقت سفارت ندارید؛ کافی است به کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه کنید و مدارک مذکور را تحویل دهید. کارگزاری امور زیارتی، مدارک را به سفارت عراق میدهد. سفارت پس از ارزیابی مدارک دریافتی، ویزا را صادر خواهد کرد مگر اینکه مدارک کامل نباشند؛ تحت این شرایط باید به سفارت رفته و ایراد وارده را برطرف کنید.

آیا تنها مرجع ارائه ویزای انفرادی عراق، کارگزاری امور زیارتی استان تهران است؟
خیر، به دلیل میزان بالای تقاضای اخذ ویزای زیارتی عراق، سفارت، پنج شرکت خصوصی دیگر را نیز برای ارائه ویزای زیارتی انتخاب کرده است.